o nás

Jsme novocirkusová organizace působící už více jak deset let. Nasbírali jsme spoustu zkušeností, které nám nyní pomáhají vést a sdružovat performery a umělce, kteří se věnují různým oblastem nového cirkusu, pohybového divadla a flow arts. Poskytujeme jim profesionální zázemí k tvorbě a prezentaci.

Nabízíme širokou škálu vystoupení a novocirkusových programů vhodných pro pouliční festivaly a venkovní i indoor události. Zajišťujeme také kompletní produkci kulturních akcí.

Od roku 2017 se zaměřujeme se na tvorbu autorských představení pro dětské i dospělé publikum. A nejen pro děti máme v repertoáru inscenace plné pohybu, barev a cirkusových kousků.

Věříme, že nový cirkus inspiruje bez rozdílu věku. Mluví univerzálním jazykem a oslovuje jedinečným snoubením kreativity a fyzického výkonu. Proto je další oblastí naší činnosti popularizace nového cirkusu. Od roku 2010 pořádáme Žonglobalizaci – festival nového cirkusu v Plzni, v roce 2014 jsme založili Cirkulárium, centrum nového cirkusu v Plzni. Zde pořádáme kurzy a workshopy, vedené našimi zkušenými lektory i externími odborníky, pro širokou veřejnost od dětí až po dospělé. Během letních měsíců organizujeme příměstské tábory.

Dlouhodobě se také věnujeme sociálnímu cirkusu, spolupracovali jsme s neziskovými organizacemi jako například Ledovec z. s. nebo Tady a Teď, o. p. s. Jsme jeden ze zakládajících členů česko-slovenské platformy pro rozvoj sociálního cirkusu a cirkusové pedagogiky Cirkonet.
 

CO VŠECHNO DĚLÁME?

Tvorba inscenací a vystoupení

Tvorba inscenací a vystoupení

Nabízíme autorská celovečerní představení kombinující nový cirkus a pohybové divadlo. Zajišťujeme novocirkusová a flow art vystoupení, cirkusový program i kompletní produkci kulturních akcí.
 
Chtěli byste vědět víc?
Prohlédněte si náš repertoár.
repertoár
Projekty ve spolupráci

Projekty ve spolupráci

Mimo naši autorskou tvorbu pomáháme veřejným institucím i soukromým firmám vytvářet zajímavé a výjimečné projekty. Baví nás rozvíjet vaše koncepty, vykouzlit pro diváky doslova magickou dechberoucí podívanou a posunout tak produkci vašich projektů ještě dál.

Mrkněte na výběr toho nejzajímavějšího, na čem jsme měli čest se podílet. 

Zjistit víc
Žonglobalizace

Žonglobalizace

Barevný a hravý festival nového cirkusu v Plzni, který je nabitý novocirkusovými a pohybovými workshopy, dechberoucími i komickými profesionálními představeními a hlavně skvělou zábavou. Událost, na které se každoročně představí mnoho skvělých akrobatů a žonglérů z celé České republiky i ze zahraničí se koná na mnoha místech Plzně – včetně krásně zeleného Borského parku, hemžící se zastávky Moving Station nebo například v prostorách našeho centra pro nový cirkus Cirkulária.

Láká vás dozvědět se o našem festivalu více? 
Pojďte s námi prozkoumat web Žonglobalizace.
web festivalu
Cirkulárium

Cirkulárium

Spousta prostoru, technického i materiálního zázemí pro tvorbu nových inscenací, realizaci kurzů i worhshopů. Místo pro trénování, setkávání se, předávání a sdílení všeho, co je s novým cirkusem a pohybem obecně spjaté. Tím vším je Cirkulárium - naše novocirkusové centrum, které provozujeme v Plzni v bývalém areálu Papírny. 
 
Stránky Cirkulária momentálně připravujeme.
Zjistit víc
Vzdělávání veřejnosti – kurzy

Vzdělávání veřejnosti – kurzy

Pořádáme pravidelné kurzy pro děti i dospělé, zveme externí lektory na tématicky zaměřené workshopy a organizujeme příměstské tábory.
 
Stránky Cirkulária momentálně připravujeme.
Zjistit víc
Cirkus do Gala

Cirkus do Gala

Popularizujeme nový cirkus v Plzni tradičním vyvrcholením semestru pravidelných kurzů Cirkuláriua. Cirkus do Gala je kabaretně laděný večer, který nabízí možnost prezentace dětských i dospělých studentů Cirkulária v doprovodu jejich lektorů a hostů z řad českých i zahraničních novocirkusových umělců. 

Chcete nahlédnout za oponu a dozvědět se více?
Račte vstoupit.
Zjistit víc
Spolupráce se školami a vzdělávání pedagogů

Spolupráce se školami a vzdělávání pedagogů

Nový cirkus nabízí zajímavé uplatnění v hodinách tělesné výchovy, jedná se totiž o škálu nekompetitivních pohybových aktivit. Takových aktivit, které rozvíjí jemnou i hrubou motoriku, zaměřují se na práci v týmu a v neposlední řadě dávají zažít pocit úspěchu každému dítěti bez ohledu na pohybové nadání nebo fyzické dispozice. Rádi předáváme naše zkušenosti jak při vedení workshopů pro děti, tak při dalším vzdělávání pedagogů.

Chtěli byste nás u vás ve škole? Zajímá vás jako pedagoga možnost dalšího vzdělávání?
Vstupte pro podrobnější informace.
Zjistit víc
Sociální cirkus

Sociální cirkus

Dlouhodobě se také věnujeme sociálnímu cirkusu. Věříme, že nový cirkus inspiruje bez rozdílu věku. Mluví univerzálním jazykem a pomáhá nám navzájem si porozumět.

Chcete vědět víc? Zajímala by vás spolupráce s námi? Mrkněte, co všechno jsme zatím "napáchali".

Zjistit víc
Cirkonet

Cirkonet

Jsme jedni ze zakládajících členů česko-slovenské platformy pro rozvoj cirkusové pedagogiky. Tu pod heslem “Věříme, že cirkus zachrání svět” aktivně provozuje pražský Cirqueon.
 
Chtěli bystě vědět více o cirkusové pedagogice? Více informací naleznete právě na stránkách Cirkonetu.
Cirkonet

JAK ŠEL ČAS?

2011

Naše první nadšenecké uskupení nese název občanské sdružení Žonglér a mimo cirkusové a flowart entuziasty je tehdy domovinou i pro bubenickou skupinu Takita Taka.

2011

A je to tady! První Žonglobalizace a první veřejně pořádaná událost vůbec probíhá v rámci dne Meliny Mercoury v Pařížské ulici a nakopne tak naší potřebu po vytvoření oficiální organizace.

2011

Nikdy nebudeme dost vděční za první azyl, který nám pro tréninky poskytne spolek Johan v prostorách "jižáku" - tehdy ještě původní nezrekonstruované budovy dnešní hemžící se zastávky plzeňské kultury Moving Station.

2012

Nadšení se stěhujeme do vytápěných prostor historické budovy Světovaru. Tak, jak se sdružení rozrůstá o nové členy, přicházejí i nové cirkusové disciplíny.

2013

Spolupráce s neziskovou organizací Ledovec z.s. na projektu Cirkus Paciento začne rýsovat naši cestu zaměřenou mimo jiné na sociální cirkus. S naším podpůrným programem zároveň začínáme pravidelně dojíždět do psychiatrické léčebny v Dobřanech.

2013

Jsme hrdí na to, že se stáváme jedním ze zakládajících členů česko-slovenské platformy cirkusové pedagogiky pod vedením pražského centra pro nový cirkus Cirqueon.

2013

První kurzy vzdušné akrobacie na šálách a párové akrobacie pro dospělé probíhají pod střechou našeho tehdejšího zázemí Světovaru.

2014

První spolupráce s operou divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni probíhá právě v rámci Prodané nevěsty. Skupinu komediantů a kejklířů v ní odehrajeme několik sezón a vycestujeme s ní nejen po naší republice, ale například i do Švýcarska.

2014

V budově Waldorfské školy vytvoříme první novocirkusové centrum s názvem Cirkulárium. Zde mimo naše pravidelné tréninky vedeme kurzy pro dospělé a nově i pro děti.

2015

Jsme součástí oslav Plzně jako hlavního evropského města kultury 2015.

2016

Zahajujeme svou krásnou tradici Cirkusu do Gala – závěrečného představení při ukončení semestru kurzů v Cirkuláriu.

2016

Od roku 2016 spolupracujeme na překrásném projektu Noc s operou, která probíhá každoročně pod širým nebem v plzeňském amfiteátru. V roce 2018 přiláká tato událost neuvěřitelných 7,5 tisíce diváků.

2017

Podaří se nám akreditovat předmět Nový cirkus v rámci celoživotního vzdělávání na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. V létě téhož roku zde probíhá i první kurz nového cirkusu během letní školy ArtCamp.

2017

Na konci roku proběhne premiéra našeho krátkého pouličního představení Legenda o světle. To diváky okouzlí svojí magickou atmosférou, uměním manipulace s ohněm i krásou vzdušné akrobacie.

2018

Naše první autorské celovečerní představení En-Ten-Tiky! má premiéru na podzim 2018 v prostorách Moving Station.

2019

V únoru 2020 slavnostně otevíráme nové Cirkulárium, které se může právem hrdě nazývat centrum nového cirkusu v Plzni.

2020

Ve spolupráci s hudebnici Emou Brabcovou vytváříme druhé celovečerní představení s názvem Vpřed.

2021

V reakci na situaci během pandemie Covid–19 se rozhodneme vytvořit novocirkusový film Transformace21. Ten reflektuje naši potřebu po změně-transformaci jak nás autorů, tak i vnímání diváků.

Ansámbl

Ansámbl

Jiří Misař principál +420728498321 jiri@zongleros.cz
Martina Vaněčková performerka a projektová manažerka martina@zongleros.cz
Irena Henzl Velichová projektová manažerka irena@zongleros.cz
Dáda Pelesná koordinátorka projektu školy dagmar@zongleros.cz
Andrea Vernerová
Barbora Viktorová
Eliška Rážová
Hany Kubátová
Jiří Hlaváč
Lenka Přibylová
Lucie Bartošová
Lucie Misařová
Markéta Vacovská
Nadia Schrage
Robert Levota
Veronika Martišková
Veronika Schönigerová