Kurzy

Tréninky – jednorázové lekce

Kurzy otevřít nemůžeme, ale chceme, abyste si mohli zatrénovat i tak. A dokud se situace nezmění budeme vypisovat každý týden různé jednorázové tréninkové lekce.

Dárkové poukazy na kurzy a semináře v Cirkuláriu

Lámete si hlavu, čím obdarovat svoje blízké? Hledáte ideální dárek k Vánocům, narozeninám nebo třeba výročí? Darujte pohyb, energii, ale hlavně zážitky. Připravili jsme pro vás na výběr hned několik variant dárkových poukazů.

KURZ DĚTI – pidiCIRK (1,5–3 roky)

Kurz pidiCIRK je určen pro děti od roku a půl do tří let a jejich dospěláky. Výuka je vedena hravou formou, rozvíjí základní motorické schopnosti malých cirkusáčků, jejich koordinaci a uvědomění vlastního těla v prostoru. V neposlední řadě upevňuje vztah dítěte a dospělého.

KURZ DĚTI – miniCirk (3–5 let)

MiniCirk je určen pro děti ve věku tři až pět let. Děti získávají cirkusové základy formou her. Během nich je kladen důraz na uvědomění si vlastního těla – zpevnění středu, zlepšení koordinace pohybu a jemné i hrubé motoriky. Dítě získává zdravé pohybové návyky jako je zahřátí a protažení. Během her se seznamuje s cirkusovými hračkami netradičním způsobem, získává rytmus a pozitivní vztah k používaným předmětům. Toto poznání později uplatní při seznamování s konkrétní cirkusovou disciplínou.

KURZ DĚTI – Cirkusová školka (5-7 let)

Zábavnou formou pohybových her zlepšíme koordinaci pohybů, naučíme se základy akrobacie a gymnastiky, párové akrobacie a lidských pyramid. Vyzkoušíme různé druhy žonglování – s míčky, diaboly, dále točení s talířem, točení s poi a tyčí a další techniky.

KURZ DĚTI – Cirkusová škola (8–11 let)

Kurz je určen pro děti ve věku sedum až deset let. Zahříváme se, posilujeme a protahujeme formou her a během výuky se zaměřujeme na rozvoj koordinace a motoriky. Dítě poznává různé cirkusové disciplíny a zaměřuje se na jednu jím vybranou. Seznámí se se vzdušnou i pozemní akrobacií, prací ve skupině při párové a skupinové akrobacii, chodící koulí, žonglováním různých předmětů, točením obručí a dalšími disciplínami.

KURZ DĚTI – Hooping teens (10-15 let)

Hooping, hoop dance, je zábavné cvičení s obručí (hola hoop). Děti se tak naučí rozhýbat svoje tělo hravým tanečním způsobem. Během kurzu budou trénovat jak jednotlivé triky s obručí tak i komplexnejší vazby a choreografie.

KURZ DĚTI – Teens Cirk (12-18 let)

Chceš létat na šále nebo v závěsném kruhu? Zajímá tě tanec hula hoop, nebo bys raději vyzkoušel akrobacii? Líbí se ti dibolo, flowesticky nebo žonglování? Během kurzu vyzkoušíme všechny základní i pokročilejší novo cirkusové aktivity, zahrajeme si hry a hlavně! Užijeme si spoustu legrace.

Kurz dospělí – Stojka a mobilita

Kurz je určen pro kohokoliv, kdo chce začít stojkovat a zároveň celkově zlepšit fungování svého těla v prostoru.

Kurz dospělí – Hooping

Hooping, hoop dance, je zábavné cvičení s obručí (hola hoop). Pomáhá mimo jiné dokonalejšímu krevnímu oběhu a posílení svalů celé páteře. Cvičením zbavíte vaše tělo přebytečného tuku na problémových partiích, jako jsou břicho, hýždě, boky a nohy.

Kurz dospělí – Vzdušná akrobacie na kruhu

Na kurzu pro začátečníky a mírně pokorčilé si osvojíte základní principy vzdušné akrobacie na kruhu. Jednodušší i náročenější triky budeme postupně propojovat do komplexnejších sekvencí a choreografií.

Kurz dospělí – Vzdušná akrobacie na šálách

Přijďte si k nám “zalétat”, zacvičit a vyzkoušet netradiční sport, kde se snoubí krása, ladnost a síla. Kurz je určen všem zájemcům o tento druh novocirkusové akrobacie, a to pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Během 12 lekcí budete zasvěceni do základů ale i technik vzdušné akrobacie.

Kurz dospělí – Aerial MIX

Tento kurz je určen pro všechny, kteří chtějí svůj primární trénink v kurzu podpořit ještě vlastním doplňkovým tréninkem bez přímého vedení. Ale i pro ty, co mají již větší zkušenosti se vzdušnou akrobacií a hledají bezpečný příjemný prostor, kde svoje dovednosti rozvíjet.

Kurz dospělí – Acroyoga a párová akrobacie

Kurz bude zaměřen na základy párové akrobacie a acroyogy. Budeme propojovat jógu a dynamickou sílu akrobacie. Jde o fyzické a duševní cvičení, které aktivně zapojuje svaly celého těla a zároveň učí soustředění mysli. Párová akrobacie je o vzájemné důvěře a tréninku.

Openspace – Nový cirkus (18+)

Tento kurz je určen pro všechny, kteří chtějí svůj primární trénink v kurzu podpořit ještě vlastním doplňkovým tréninkem bez přímého vedení lektora. Ale i pro ty, co mají již větší zkušenosti s pozemní a vzdušnou akrobacií nebo dalšími disciplínami nového cirkusu a hledají bezpečný příjemný prostor, kde svoje dovednosti rozvíjet.
© 2019 Žongléros Ansámbl z. s.